Wiadomości

Demonstracje zwolenników kontroli broni palnej na Florydzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tysiące uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców stanu Floryda demonstrowały w sobotę w wielu miastach Florydy domagając się od Kongresu podjęcia niezwłocznie prac nad ustawą o kontroli broni palnej.

Demonstracja była reakcją na niedawną masakrę w szkole w Parkland, niedaleko Miami, w której zginęło 17 uczniów i nauczycieli.

W demonstracji w Fort Lauderdale wzięło udział wielu uczniów szkoły średniej Marjory Stoneman Douglas High School, w której doszło do masakry. Dokonał jej wydalony z tej szkoły uczeń Nikolas Cruz – jak się okazało – cierpiący na schorzenia psychiczne.

Kupił on legalnie półautomatyczny karabin, z którego otworzył ogień do kolegów i koleżanek oraz nauczycieli.

– Przepisy dotyczące broni palnej powodują, że umierają ludzie, których znam i których kocham. Nigdy nie będę mógł zobaczyć ich ponownie – powiedział do uczestników demonstracji jeden z uczniów szkoły Delaney Tarr.

Uczennica Emma Gonzalez wezwała polityków aby nie przyjmowali wsparcia finansowego od wpływowego Krajowego Stowarzyszenia ds. Broni Palnej (NRA). – Niech spadnie na was hańba! – krzyczała do uczestników demonstracji, a ci powtarzali jej słowa.

Tłum skandował „Wygłosujmy ich (kongresmenów) stamtąd!” Na transparentach widniały napisy „Nigdy więcej”, „Zróbcie coś bezzwłocznie” i „Nie pozwólcie aby moi przyjaciele umierali”.

Matka jednej z uczennic Laurie Woodward Garcia dała wyraz nadziei, że ostatnia tragedia skłoni wreszcie polityków ze wszystkich partii do podjęcia działań na rzecz ostrzejszej kontroli broni palnej. Jej zdaniem spowoduje to troska o dzieci.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!