Wiadomości

Dariusz Kąkol nie żyje. Współzałożyciel zespołu Róże Europy zmarł w wieku 57 lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje Dariusz Kąkol, muzyk, perkusista i współzałożyciel zespołu Roże Europy. Występował także razem z innymi polskimi artystami, w tym Kubą Sienkiewiczem i Jerzym Mazzolem. Miał 57 lat.

O śmierci muzyka poinformowało Radio Wnet, gdzie przez dwa lata (2019-2021) Dariusz Kąkol był realizatorem audycji. Oprócz muzyki, był pasjonatem biegania, ukończył 22 biegi maratońskie w całej Europie.

„Perkusista Róż zanim ktokolwiek o nas usłyszał. Mało kto zwraca uwagę na perkusistów ale Darek był najlepszym ze wszystkich Róż. Zawsze do ludzi. Zawsze życzliwy. Zawsze znajdował dobro w awarii innych. I tak było zawsze. Zawsze empatyczny, kiedy innym brakowało w kapeli empatii. Chociaż nie grał z nami od dawna, to zawsze kibicował RE” – czytamy na profilu facebookowym zespołu Róże Europy.

Rockowy zespół Róże Europy powstał w Warszawie w 1983 roku. Jego skład często się zmieniał, jedyną osobą, która pozostała w nim od początku jest wokalista i autor tekstów Piotr Klatt. Wśród jego muzyków, oprócz niego i Dariusza Kąkola, przewinęli się między innymi znani dziennikarze muzyczni Artur Orzech i Grzegorz Witkowski, a ponadto gitarzyści Sławomir Wysocki i Michał Grymuza. Największą popularność kapela zdobyła na początku lat 90. XX wieku, kiedy wydała album „Poganie! Kochaj i obrażaj”, który zawierał słynny przebój „Jedwab”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!