Wiadomości

Dara skapitulowała. Bojownicy składają broń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bojownicy broniący się w stolicy prowincji Dara, w południowo-zachodniej Syrii, skapitulowali. Do pozostających dotąd w ich rękach części miasta wkraczają oddziały rosyjskie i syryjskie siły rządowe. Trwa składanie broni przez broniących się w nim bojowników.

Jak już pisaliśmy, pod koniec lipca walki w południowo-zachodniej Syrii rozgorzały z nową siłą. W prowincji Dara, nad którą syryjskie siły rządowe teoretycznie odzyskały kontrolę w roku 2018, rozwinęło się bowiem silne podziemie, które z czasem coraz śmielej zaczęło sobie poczynać…

Władze w Damaszku zdecydowały się wysłać do prowincji, nad którą zaczęły tracić kontrolę, potężne zgrupowanie wojskowe. W jego skład weszła między innymi elitarna 4 Dywizja Zmechanizowana, a także pododdziały innych dywizji Syryjskiej Arabskiej Armii, w tym 25 Dywizji Sił Specjalnych. Pojawiły się tam także oddziały Hezbollahu i różnych irańskich i proirańskich milicji.

Po pierwszych walkach doszło do rozmów, które jednak zakończyły się fiaskiem. Syryjskie siły rządowe z całą mocą uderzyły więc na pozycje bojowników, którzy w tych okolicznościach ogłosili powszechną mobilizację. Najcięższe walki toczyły się o miasto Dara, stolicę prowincji, w którym broniło się ok. 1,5 – 2 tysięcy bojowników i które intensywnie ostrzeliwane było przez ciężką artylerię syryjskich sił rządowych.

Dziś bojownicy broniący się w stolicy prowincji Dara skapitulowali. Do pozostających dotąd w ich rękach części miasta wkraczają oddziały rosyjskie i syryjskie siły rządowe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!