Wiadomości

Dar Młodzieży minął półmetek Rejsu Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dar Młodzieży, który od pięciu miesięcy opływa świat dookoła z 1000 młodych żeglarzy na pokładzie, przepłynął już 18 987 mil morskich w Rejsie Niepodległości. Już 9 października polski żaglowiec dotrze do Singapuru, który jest trzynastym portem wyprawy.

W singapurskim porcie żaglowiec powita Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Magdalena Bogdziewicz Ambasador RP w Singapurze. Minister Gróbarczyk spotka się także z Khaw Boon Wanem – ministrem koordynującym ds. infrastruktury i transportu oraz z Masagosem Zulkifli – ministrem środowiska i zasobów wodnych Singapuru.

Na półmetku rejsu odbędzie się również kolejna zmiana załogi, między innymi komendanta żaglowca. Kapitana ż.w. Ireneusza Lewandowskiego zastąpi kapitan ż.w. Rafał Szymański.

Od 20 maja „Darem Młodzieży” płynęło już 623 młodych Ambasadorów, którzy odwiedzili 13 portów, między innymi: Tallin, Kopenhagę, Bordeaux, Dakar i Kapsztad. Statek zawinął do 11 państw i dwukrotnie przekroczył równik.

Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Jej celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja na świecie. Załogę stanowi młodzież – laureaci ogólnopolskiego konkursu, studenci Uniwersytetu Morskiego oraz uczniowie szkół morskich w Szczecinie i Świnoujściu.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!