Wiadomości

Daniłow: Rosja przygotowuje się do nowej ofensywy przed 24 lutego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosjanie przygotowują się do nowej fali ofensywy na Ukrainie do 24 lutego i badają zdolności obronne ukraińskich obrońców na kierunku Zaporoże – powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow w Radiu Swoboda.

„Teraz przygotowują się do maksymalnej aktywacji, biorąc pod uwagę fakt, że są to ludzie z “Sowki” i uważają, że do rocznicy powinni mieć jakieś osiągnięcia. Nie jest tajemnicą, że przygotowują się do nowej ofensywy przed 24 lutego, jak sami mówią. Jest porozumienie, w których obszarach chcą coś zrobić” – stwierdził Daniłow.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego zaznaczył, że przede wszystkim najeźdźcy „mają zadanie” dla obwodów donieckiego i ługańskiego – całkowicie wyjść do granic obwodów. Ponadto, jak powiedział Daniłow, rosyjskie wojsko od tygodnia prowadzi rozpoznanie zdolności obronnych sił ukraińskich na kierunku Zaporoża.

„A teraz jest pewne nagromadzenie wojsk. Wiemy o tym, rozumiemy, co się dzieje w Federacji Rosyjskiej w tej sprawie” – powiedział. Jednocześnie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego stwierdził, że Rosja już rozumie, że jej szanse na wygranie wojny z Ukrainą są „zerowe”. Jednak dla Ukrainy, według niego, „co najmniej miesiąc, półtora, dwa, a może nawet trzy” mogą być trudne.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!