Polska Wiadomości

Daniel Obajtek wygrał w sądzie z GW

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal polskatimes.pl Sąd Okręgowy w Warszawie w całości uwzględnił powództwo Daniela Obajtka w związku z artykułem opublikowanym na wyborcza.pl. Nakazał portalowi zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w kolejnej sprawie dot. artykułu opublikowanego przez portal www.wyborcza.pl pt. „Kto wycofał sprawę Obajtka z sądu? Na czele prokuratury żona polityka PiS”. Sąd Okręgowy w Warszawie w całości uwzględnił powództwo Daniela Obajtka i zobowiązał redakcję portalu do opublikowania sprostowania prezesa PKN Orlen.

“W artykule, opublikowanym w dniu 17 marca 2021 r. na portalu www.wyborcza.pl podano nieprawdziwą informację, że Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym oskarżono mnie o współdziałanie ze zorganizowaną grupą przestępczą, którą kierował Maciej C., ps. “Prezes”.

Oświadczam, że nigdy nie przedstawiono mi zarzutu współdziałania ze zorganizowaną grupą przestępczą, w tym grupą, którą miał kierować Maciej C., ps. “Prezes”. W konsekwencji Prokuratura nigdy nie mogła wnieść do sądu aktu oskarżenia opartego o taki zarzut”

– brzmi treść oświadczenia.

Sprostowanie powinno znajdować się na portalu wyborcza.pl przynajmniej tak długo, jak długo znajdował się tam artykuł zawierający nieprawdziwe informacje. Redakcja ma trzy dni robocze od momentu uprawomocnienia się wyroku, aby wykonać to zobowiązanie. Sąd wyszczególnił, że oświadczenie Daniela Obajtka ma się znaleźć bezpośrednio pod treścią wymienionego materiału prasowego, ma być napisane ma być tą samą czcionką, a jeżeli artykuł został już usunięty – powinno zostać opublikowane w tym samym dziale.

Sąd podkreślił, że roszczenie Daniela Obajtka było w pełni uzasadnione, a same dowody wskazują, że nie został on oskarżony o współdziałanie z grupą przestępczą.

Źródło: polskatimes.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!