Wiadomości

Daniel Obajtek ujawnia: Tomasz Karolak dostał ponad 3,5 mln zł od Orlenu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek wieczorem na antenie Wiadomości TVP Daniel Obajtek odniósł się do tego, w jaki sposób dysponowano środkami spółki PKN Orlen w trakcie rządów koalicji PO-PSL. Jak stwierdził obecny szef Orlenu, spółka miała finansować celebrytów, ich fundacje, a także zagraniczne podróże.

– Afery w Orlenie są związane z celebrytami, którzy otrzymywali pieniądze na swoje fundacje. Oczywiście, oni bardzo często korzystali z pieniędzy Orlenu, bawiąc się w lożach, luksusowych wyjazdach, pijąc najdroższe trunki. Ja nie widziałem, żeby ktokolwiek z nich złożył deklaracje w tym zakresie do urzędu skarbowego – stwierdził Daniel Obajtek.

Według ustaleń „Super Expressu” jednym z takich celebrytów miał być aktor Tomasz Karolak, który w latach 2011-2014 otrzymał za reklamowanie Orlenu ok. 600 tys. zł. Fundacja aktora, zarządzająca teatrem, otrzymała prawie 3 mln zł. Aktor brał też udział m.in. w wyjazdach na rajd Dakar, który odbywał się w Ameryce Południowej – podkreślono.

Paliwowy koncern w odpowiedzi na pytania dziennika przyznał, że „w latach 2011–2014 PKN ORLEN współpracował z Fundacją Odkrywcy Wyobraźni, projekt dotyczył wsparcia Teatru IMKA”. „Nie ujawniamy natomiast szczegółów umów z naszymi kontrahentami” – zaznaczono.

Do całej sprawy postanowił odnieść się także sam aktor. Karolak w rozmowie z „Super Expresem” przyznał, że był związany reklamowo z Orlenem.

– Spółka była też sponsorem mojego teatru, ale to było sześć lat temu. I się skończyło. Zgodnie z umową mieliśmy przedstawić odpowiednią ilość premier teatralnych, wyprodukować dramaty – podkreślił.

– Ja natomiast, kiedy miałem taki pik reklamowy, promowałem także wprowadzanie internetu na stacje Orlen. Ale to wszystko skończyło się w 2015 r. Żałowaliśmy, że to się skończyło, bo teatr miał wtedy stabilność finansową. Okoliczności nieprzedłużenia z nami umowy są dziwne, ale nie chciałbym już do tego wracać – dodał.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!