Wiadomości

Daily Express o niemieckich reparacjach wojennych dla Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemcy mogą zostać obciążone sowitym rachunkiem z tytułu należnych Polsce reparacji wojennych z okresu II wojny światowej. Jeśli Polska postawi na swoim, Niemcy będą musiały wyłożyć na stół 383 miliardów funtów (543 miliardy dolarów) – pisze Daily Express.

Brytyjskie media w ostatnich dniach coraz więcej miejsca poświęcają kwestii reparacji, których wypłaty domaga się od Niemiec Polska. Przy tym nasze roszczenia uważane są za w pełni zasadne. Dziś temat podjął cieszący się sporą popularnością na Wyspach Daily Express.

Daily Express przypomina o ogromnych zniszczeniach spowodowanych w Polsce przez Niemcy, że Warszawa, stolica naszego kraju zamieniona została w morze ruin, o brutalnej okupacji i o śmierci sześciu milionów polskich obywateli, wliczając w to obywateli polskich narodowości żydowskiej.

Podano informację, iż podkomisja parlamentarna w Warszawie wyliczyła wielkość strat materialnych na kwotę 1,98 biliona złotych, co stanowi równowartość 383 miliardów funtów (543 miliardy dolarów). Cytowany jest też poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący tejże komisji, który miał powiedzieć, że uregulowanie długu leży w interesie Niemiec, by uniknąć oskarżeń o obłudę.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!