Wiadomości

Czyżby przełom ws. KPO? Jakim kosztem?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje Polsat News, grupa komisarzy Komisji Europejskiej miała zaakceptować rozwiązania nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, które przedstawił na wtorkowym spotkaniu w Brukseli minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.

Jak czytamy, nowelizacja ustawy ma przebiegać ekspresowo i trafić pod obrady Sejmu jeszcze w tym tygodniu. “We wtorek w Strasburgu grupa komisarzy Komisji Europejskiej zaakceptowała kierunkowe rozwiązania w ustawie o sądach zaproponowane przez ministra ds. UE Szymona Szynkowskiego vel Sęka, zmierzające do wypełnienia przez Polskę tzw. kamieni milowych” – podaje Polsat News. Nowelizacja ustawy, którą zaakceptowali unijni urzędnicy ma jeszcze w tym tygodniu być procedowana w Sejmie.

– Wydaje, że to ostatnia prosta ws. kamieni milowych dot. KPO – komentuje dziennikarz Polsatu Marcin Fijołek. Redaktor poinformował, że zmiany które zaaprobowali unijni urzędnicy dotyczą Sądu Najwyższego, ale także zmian w ustawie o dyscyplinowaniu sędziów, z rozszerzeniem furtki dot. wzajemnego sprawdzania statusu sędziów. – Gorący grudzień w Sejmie przed nami – podsumował redaktor.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!