Wiadomości

Czy to nie jest pedofilia? – pyta kurator oświaty, cytując dokument, którym mają się kierować warszawscy nauczyciele

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Czy to nie jest pedofilia? Czy to nie jest namawianie do innych czynności seksualnych? – stwierdziła małopolska kurator oświaty,odnosząc się do tego, co ma się dziać w warszawskich szkołach.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał w miniony poniedziałek deklarację LGBT+, w której zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa osób LGBT, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, działania na rzecz wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej.

Tak oto w każdej szkole ma się znaleźć osoba, która będzie wspierać osoby LGBT. W każdej szkole też ma zostać wprowadzona „edukacja antydyskryminacyjna i seksualna, uwzględniająca kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)”.

– „Naucz dziecko skutecznego stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych. Naucz dziecko podejmowania świadomych decyzji zyskiwania bądź nie doświadczeń seksualnych. Naucz dziecko brania odpowiedzialności za bezpieczne i przyjemne doświadczenia seksualne. Naucz dziecko coming outu, czyli ujawnienia wobec innych uczuć homoseksualnych lub biseksualnych” – cytuje Barbara Nowak fragment dokumentu, w którym mowa, czego mają uczyć się w szkołach 9-letnie dzieci.

– Czy to nie jest pedofilia? Czy to nie jest namawianie do innych czynności seksualnych? Jak mają się czuć rodzice, którzy wiedzą, że ich dzieci nabywają takiej wiedzy. Jak mają się czuć nauczyciele, którym nakazuje się uczenie dzieci treści pedofilskich. Stawia się ich właściwie w takiej sytuacji, jakby oni mieli te dzieci sprowadzać do czynności, które w świetle prawa polskiego są zagrożone karą więzienia – dodaje małopolska kurator.

Barbara Nowak podkreśla, że “należy się z tego szybko wycofać”.

– Nie ma na to zgody. Nie ma na to zgody w polskim prawie. Nie ma na to zgody ani rodziców, ani nauczycieli. Jestem przekonana, że ktoś prezydenta Trzaskowskiego wprowadził w błąd. Jestem przekonana, że nieświadomie połączył środowisko LGBT z działaniem przeciwko dziecku – zaznacza kurator.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!