Wiadomości

Czy rząd wprowadzi godzinę policyjną przed świętami wielkanocnymi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Mamy nadzieję, że te obecne restrykcje, wprowadzone na razie do 9 kwietnia, wystarczą – powiedział we wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Podkreślił, że w tej chwili nie ma planów wprowadzenia godziny policyjnej.

Fogiel był pytany w programie “Tlit WP” w Wirtualnej Polsce, czy w związku z obecną sytuacją epidemiczną możliwe jest wprowadzenie godziny policyjnej jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

– W tej chwili takich planów nie ma, mówił o tym jasno minister zdrowia, mamy nadzieję, że te obecne restrykcje, które są wprowadzone na razie do 9 kwietnia (…) wystarczą. I nie dość, że nie trzeba będzie wprowadzać dalej idących, to będzie można powiedzieć, że np. z czegoś się wycofujemy – powiedział Fogiel.

Dopytywany, co musiałoby się stać, aby wprowadzić stan nadzwyczajny odparł, że musiałaby być jednoznaczna rekomendacja Rady Medycznej oraz następnie stosowne decyzje rządu i parlamentu.

– Jeżeli będzie rzeczywiście sytuacja wymagała wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, to takie decyzje będą podejmowane. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby o tym mówić – podkreślił Fogiel.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!