Wiadomości

Czy Polska zbojkotuje rosyjski mundial?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od dawna nie czekaliśmy na Mundial z takimi nadziejami jako obecnie, bo też dawno nie mieliśmy reprezentacji, która byłaby zdolna powalczyć jak równy z równym z najlepszymi drużynami świata. Ale oto może się okazać, że nasza reprezentacja na Mundial do Rosji nie pojedzie…

W związku z otruciem Siergieja Skripala, o co angielski wywiad oskarża władze na Kremlu, w mediach w Anglii i Niemczech pojawiły się bowiem spekulacje dotyczące ewentualnego bojkotu mistrzostw świata.

– W tych kwestiach na pewno będziemy się konsultowali w pierwszym rzędzie z Wielką Brytanią, w dalszej kolejności – z naszymi sojusznikami. Ważne jest, żebyśmy my wszyscy w ramach sojuszu atlantyckiego zajęli solidarną, jednakową pozycję – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch.

Szef BBN zapytany o to, co doradzałby prezydentowi Andrzejowi Dudzie, odpowiedział: zastanowienie się nad tym, ale również temu zastanowieniu powinny towarzyszyć konsultacje z naszymi partnerami.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!