Wiadomości

Czy Polacy wierzą w powrót Donalda Tuska do polskiej polityki?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Większość Polaków sceptycznie podchodzi do tematu powrotu Donalda Tuska na krajowe podwórko. 40 proc. badanych nie wierzy w taką możliwość – wynika z sondaży Social Changes dla wPolityce.pl. Największe poruszenie widać w elektoracie Koalicji Obywatelskiej, gdzie wiarę w powrót byłego premiera wyraża ponad połowa ankietowanych.

Jak donosiły media, rozważana jest możliwość powrotu byłego premiera Donalda Tuska „przez Senat”, gdzie przez wybory uzupełniające mógłby objąć miejsce któregoś „rezygnującego” senatora opozycji. – Donald Tusk jest to zbyt rozsądny polityk, aby wskoczyć do basenu, który jest pusty lub z którego uchodzi woda – komentował niedawno w TVP1 wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Okazuje się, że sceptyczni są także sami wyborcy. Zdaniem 31 proc. były premier wróci do polskiej polityki, a w opinii znacznie większej grupy – 40 proc. – nie wróci. Natomiast 29 proc. badanych odpowiedziało, że „trudno powiedzieć” – wynika z najnowszego badania, którego wyniki publikuje wPolityce.pl

„W powrót Donalda Tuska wierzą przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej – sądzi tak aż 54 proc. z nich. Wśród wyborców Polski 2050 wskaźnik ten wynosi 39 proc. Najbardziej sceptyczni są wyborcy Zjednoczonej Prawicy – zaledwie co czwarty sądzi, że Tusk wróci” – czytamy.

/wpoltyce.pl TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!