Europa Polska Wiadomości

Czy gwałciciel z Rimini zostanie wypuszczony na wolność?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gwałt na Polce w Rimini – sprawa wraca do sądu. Kobieta została napadnięta i seksualnie wykorzystana przed gang nastolatków. Sąd skazał też przewodniczącego bandzie Kongijczyka, ale jego obrońcy chcą go uniewinnić.

Gang z Rimini w sierpniu 2017 roku brutalnie napadł i okradł małżeństwo z Polski. Mężczyzna został ciężko pobity, a banda nastolatków zbiorowo zgwałciła 26-letnią Polkę. Gangiem kierował Kongijczyk Guerlin Butungu, który wcześniej zgwałcił transseksualistę z Peru, a także dokonywał napadów i rozbojów. Sąd skazał go na 16 lat więzienia, ale potwór może wyjść na wolność.

 

Butungu przyznał się do większości zarzutów, ale upiera się, że nie przewodził bandzie, a jedynie trzymał partnera Polki, gdy była gwałcona. W styczniu 2019 roku obrońcy Kongijczyka chcieli unieważnić wyrok twierdząc, że sąd nie wziął pod uwagę okoliczności łagodzących. Sprawa wraca na wokandę.

Jak podają włoskie media, zostanie rozpatrzone odwołanie złożone przez Butungu. Kongijczyk twierdzi, że nie ma dowodów na jego udział w gwałcie, a dodatkowo jego obrońcy chcą, by sąd wziął pod uwagę „trudną przeszłość mężczyzny” i to, że nie był wcześniej karany. Sąd Najwyższy zajmie się jego sprawą 12 grudnia.

Pozostali członkowie bandy to synowie imigrantów z Maroka i Nigerii. Trzej nastoletni zwyrodnialcy zostali skazani na 9 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Czy komukolwiek to wszystko się mieści w głowie?

Źródło: planeta.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!