Wiadomości

Czy dojdzie do walk syryjsko – kurdyjskich?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oddziały kurdyjskie, wspierane przez wojska amerykańskie, kontynuują natarcie na Rakkę. Jak informuje agencja informacyjna Al Masdar News, po zajęciu wschodniej dzielnicy Rakki Al-Maszalab Kurdowie prowadzą natarcie na dzielnicę Al-Dżazra.

Kurdowie przejęli nadto kontrolę nad miejscowością Harakla, leżącą w odległości jednego kilometra na zachód od miasta, wym samym zajmując dogodne pozycje do szturmu na kierunku zachodnim.

Nieco dalej w kierunku zachodnim – oddziały kurdyjskie zajęły miejscowość Abu-Asi leżącą na zachód od miasta At-Tabka na południowym brzegu Eufratu. W ten sposób odległość między nacierającymi na tym kierunku oddziałami kurdyjskimi, a posuwającymi się od zachodu jednostkami syryjskiej armii rządowej zmniejszyła się do 19 kilometrów. Bojownicy Państwa Islamskiego (ISIS) wciąż jeszcze kontrolują niewielki odcinek szosy M-4, rozdzielając wojska syryjskie od oddziałów kurdyjskich, jednakże odcinek ten stale się kurczy.

Tymczasem narasta napięcie między oddziałami kurdyjskimi YPG i oddziałami syryjskimi, które znajdują się w mieście Hasaka, stanowiącym enklawę pozostającą pod kontrolą wojsk syryjskich na obszarze opanowanym przez Kurdów. Ci ostatni zażądali od żołnierzy syryjskich zdania pozycji , o czym poinformował na Twitterze kurdyjski sprawozdawca wojenny (Sharqiya__voice).

Jak wynika z informacji, które zamieszczono na portalu Elab Baladi News, Kurdowie domagają się od syryjskich wojsk rządowych przekazania im kontroli nad rejonem Al-Masaken i szosy Al-Kudat. Pojawiły się też doniesienia, iż doszło już do wymiany ognia między obydwiema stronami.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!