Europa Wiadomości

Czy dojdzie do spotkania krajów V4 z Komisją Europejską?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mimo ciągłego oskarżania polskich władz o łamanie praworządności i zmuszania Polski oraz pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej (V4) do przyjęcia określonej liczby imigrantów, Komisja Europejska chce zorganizować dwustronne spotkanie poświęcone omówieniu obecnej sytuacji w UE i dalszej polityki imigracyjnej w Europie.

„Chciałbym, żeby premier Fico zaprosił kolegów z grupy V4 na spotkanie. O ile mi wiadomo, czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie przez unijny Trybunał Sprawiedliwości skargi Słowacji i Węgier na obowiązkową relokację uchodźców. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na część tego spotkania premiera Włoch. Słowacja pokazała, wysyłając list wraz z innymi państwami do premiera Paolo Gentiloniego, że chce znaleźć kompromis w tej sprawie” – stwierdził Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker

Według wstępnych ustaleń do rozmów między Komisją Europejską a Grupą Wyszehradzką (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) dojdzie po 13 września, kiedy to zaplanowano w Brukseli wygłoszenie orędzia o obecnym stanie unijnej wspólnoty.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!