Polska Wiadomości

Czy czekają nas zmiany w rządzie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal medianarodwoe.com Polski Ład i chaos z nim związany sprawi, że w rządzie polecą głowy? Wskazuje na to wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Nie dziwię się, że pojawiła się krytyka tego, co wydarzyło się z częścią pierwszych wypłat, bo tu mamy do czynienia z czymś, co trzeba naprawić i co jest bolesne. Stało się coś więcej niż niewłaściwego.

– powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.

Polska Agencja Prasowa zapytała lidera PiS o problemy, które nadeszły wraz z wprowadzeniem Polskiego Ładu. Chodzi m.in. o grupy podatników o dochodzie do 12 800 zł, które pierwotnie miały nie być stratne na programie polskiego rządu czy też zamieszanie związane z wyliczaniem zaliczek na PIT i składki zdrowotnej oraz stosowaniem podwyższonej kwoty wolnej od podatku.

Przypuszczam, że ci, którzy to przygotowywali na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli.

– stwierdził Kaczyński.

Kaczyński przyznaje, że chaotyczność nowych przepisów źle odbija się na wizerunku obozu rządzącego. Prezes PiS w dosyć zawoalowanej wypowiedzi przyznał, że rząd prawdopodobnie czeka czystka.

Jest potrzebna radykalna naprawa. I na pewno, o czym mówiłem na posiedzeniu kierownictwa partii, są potrzebne decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne.

– podkreślił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: Dariusz Kloch

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!