Gospodarka Polska Wiadomości

Czy czeka nas zniesienie zakazu handlu w niedziele?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni czeka nas nowelizacja ustawy o handlu w niedzielę. Takie wnioski płyną z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dla TVN24.

Szef rządu RP zapoznał się z pierwszymi analizami dotyczącymi obowiązującego w Polsce od 1 marca roku 2018 zakazu handlu w niedzielę. Wynika z nich, że jeden z najważniejszych zamysłów przyświecających projektodawcom, czyli pomoc małym, polskim sklepom, które miały zyskać na zamknięciu w niedzielę zagranicznych sklepów wielkopowierzchniowych, nie przyniósł efektów, jakich spodziewał się rząd.

– Niestety w Polsce ewolucja gospodarki w czasie III RP doprowadziła do tego, że niepolskie sklepy wielkopowierzchniowe i galerie de facto dominują. Jednym więc z celów, również cichym marzeniem było, by polskie małe sklepy rosły w siłę. Pierwsze analizy wskazują, że niekoniecznie tak się stało – przyznał Morawiecki.

Jak dodał, dokładniejsze dane w tej sprawie spłyną do rządu „za parę tygodni”. – Mamy zaplanowaną debatę polityczną na kierownictwie politycznym, na Radzie Ministrów, by omówić skutki społeczne i gospodarcze – zapowiedział.

Premier nie wykluczył też zmian w przepisach. – Wyobrażam sobie różne rozwiązania – stwierdził. Żadnych szczegółów nie zdradził.

Czy uważacie, że zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony? A może ma on również pozytywne skutki? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!