Wiadomości

Czuchnowski przeprowadził śledztwo przeciwko… właścicielowi “Wyborczej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski przeprowadził śledztwo przeciwko własnej firmie! Stworzył raport dotyczący nieudanych inwestycji Agory, która jest wydawcą „Wyborczej”. Zdaniem Czuchnowskiego za wszystko musiała zapłacić zwolnieniami redakcja „GW”. Zarząd Agory zamierza wyciągnąć konsekwencje i podkreśla, że ustalenia Czuchnowskiego nie mają odzwierciedlenia w faktach.

Czuchnowski opisał w raporcie inwestycje poczynione przez Agorę na łączną kwotę kilkuset milionów złotych. Wśród nich jest między innymi „nietrafny zakup spółek” – wskazuje Press. Za wszystkie błędy miała płacić redukcjami i zwolnieniami redakcja „Wyborczej”. Powstanie raportu potwierdził w rozmowie z Press sam Czuchnowski. Jak stwierdził, zrobił to „na własną rękę”.

“Raport został napisany w oparciu o opinie konsultantów gospodarczych, którzy pomagają nam przy tekstach śledczych, i przekazałem go zespołowi, bo uważam, że wszyscy powinni poznać te ustalenia. Nie chcę mówić o szczegółach, bo są to wewnętrzne sprawy” — powiedział Czuchnowski dodając, że redakcja i kierownictwo „bardzo dobrze” przyjęły raport.

Do raportu Czuchnowskiego odniósł się zarząd Agory. W przesłanym oświadczeniu podkreślono, że ustalenia nie odzwierciedlają faktów. Zapowiedziano też adekwatną reakcję.

“Opinie, teorie i projekcje formułowane przez Pana Wojciecha Czuchnowskiego względem byłych i obecnych członków Zarządu, Rady Nadzorczej oraz doradców spółki Agora S.A. nie mają odzwierciedlenia w faktach ani też podstaw prawnych. Spółka podejmie niezbędne kroki mające na celu ochronę renomy Agory i jej organów statutowych” — napisał zarząd Agory w oświadczeniu.

/Press.pl, wPolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!