Wiadomości

Czuchnowski kolportuje fake newsy Stonogi dot. “buntu więźniów” na Białołęce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojciech Czuchnowski z “Gazety Wyborczej” uwiarygadnia fake newsy Zbigniewa Stonogi nt. rzekomego buntu w jednym z warszawskich aresztów – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Sprawa dotyczy aresztu śledczego na Białołęce. Informuje o niej “Gazeta Stonoga”, czyli twór, za który odpowiada Zbigniew Stonoga – jak przypomina portal dorzeczy.pl – “niedoszły polityk, kontrowersyjny biznesmen oraz skazany przestępca”. “Uwaga bunt więźniów w AŚ Bialołołeka. Użyto broni jedna osoba nie żyje” – alarmował portal Stonogi na Twitterze. Na ten fake news zareagował Wojciech Czuchnowski z “Gazety Wyborczej”, który dalej rozpowszechniał wiadomość w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, w kolejnym wpisie Stonoga sam przyznaje, że podał nieprawdziwe informacje ws. śmierci jednej z osób. “Dementuję info o ofierze śmiertelnej” – napisano.

W obszernym wpisie w mediach społecznościowych “Gazeta Stonoga” przekonuje, że w nocy z niedzieli na poniedziałek w w Areszcie Śledczym na Warszawskiej Białołęce wybuchł pierwszy od lat bunt więźniów.

Jak czytamy w komunikacie, w wyniku reformy wdrażanej przez wymiar sprawiedliwości miało dojść do pogorszenia warunków życia więźniów. Zmiany mają ponoć prowadzić do “zerwania więzi rodzinnych” oraz rzekomego ograniczenia porcji jedzenia i picia.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!