Wiadomości

Cztery gwałty w jeden weekend w jednym regionie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W miniony weekend w regionie Värmland, leżącym w południowo-zachodniej Szwecii, odnotowano cztery gwałty, z których trzy miały miejsce w pobliżu lub w nocnym klubie w Karlstad.

Policja szuka świadków, którzy mogliby pomóc w ustaleniu sprawców jednego z gwałtów, który to miał miejsce na zewnątrz klubu. Z tego powodu opublikowała opis zgwałconej kobiety.

Młoda kobieta uczestniczyła w piątek w imprezie z okazji Halloween w klubie nocnym w Karlstad. Kiedy już była w drodze powrotnej do domu, nieznany mężczyzna zaczął podążać za nią. Zaczął jej robić różne propozycje, na które ona reagowała odmownie.

Mężczyzna nie chciał jednak słyszeć odpowiedzi „nie” i zgwałcił kobietę, która na próżno usiłowała wyrwać się i dostać na klatkę schodową. Sprawca uciekł. A teraz policja opublikowała szczegółowy opis… kobiety.

„Kobieta ma 175 cm wzrostu i ma długie brązowe włosy. Miała na sobie jasnobeżowy płaszcz o długości 3/4 i ciemną torbę na ramię” – pisze na swojej stronie internetowej policja.

Według policji sprawca początkowo podążał za ofiarą w pewnej odległości, ale później zbliżył się do niej w taki sposób, że wydawało się, że są parą. Nie opublikowano opisu sprawcy.

„Szukamy kontaktu z ludźmi, którzy mogli widzieć tę kobietę, w nadziei, że będą potrafili opisać mężczyznę, który był w jej towarzystwie” – kontynuuje policja, zachęcając ludzi do skontaktowania się z nią pod numerem 114 14.

Dwa dalsze gwałty odnotowano tego samego wieczoru w nocnym klubie, w którym bawiła kobieta.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!