Wiadomości

Czołowa polityk śląskiej PO z prokuratorskimi zarzutami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Była wicemarszałek województwa śląskiego, obecnie przewodnicząca rady miejskiej w Rudzie Śląskiej Aleksandra S. usłyszała zarzuty – poinformowała katowicka prokuratura. Kobieta prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Przyznała się do winy.

Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Rejonowej Katowice – Północ Aleksandra S. podejrzana jest o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

„Do zdarzenia doszło w dniu 18 października 2019 roku. Na terenie Katowic kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy policji. Przeprowadzone pierwsze badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,29 mg/l a drugie 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu” – podają śledczy.

S. po usłyszeniu zarzutów przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Kobieta pełni i pełniła w przeszłości liczne funkcje publiczne w województwie śląskim, w tym wicemarszałka Województwa Śląskiego.

Jest też przewodniczącą rady miejskiej w Rudzie Śląskiej. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o fotel prezydenta tego miasta z list Platformy Obywatelskiej; nie została wybrana. Kobieta miała startować w wyborach parlamentarnych, lecz zrezygnowała.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!