Wiadomości

Członek gangu pedofili-gwałcicieli dzieci skarży się, że brytyjskie władze łamią jego prawa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Członek słynnego gangu z Rochdale, który dokonywał gwałtów na dzieciach, poskarżył się na złe traktowanie w Wielkiej Brytanii podczas przesłuchań w sprawie deportacji, a do tego twierdzi, że otrzymywane państwowe zasiłki ledwie starczają mu na przeżycie.

51-letni Adil Khan z Pakistanu został skazany w 2012 roku na osiem lat więzienia za działalność w gangu gwałcicieli dzieci z Rochdale w aglomeracji Wielkiego Manchesteru, zgwałcenie 13-letniej dziewczynki, która w wyniku tego zaszła w ciążę, a także sprzedanie 15-letniej dziewczyny.

Khan został zwolniony przed odsiedzeniem całego wyroku, a obecnie wciąż pozostaje w Wielkiej Brytanii, pomimo wielokrotnych deklaracji padających ze strony rządu, że zostanie deportowany. Wraz ze swoim kolegą z gangu, 52-letnim Qarim Abdulem Raufem, Khan podjął serię apelacji finansowanych przez podatników przeciwko ich deportacji do ojczystego Pakistanu.

Po doniesieniach, że Rauf wciąż chodzi po ulicach Rochdale, minister spraw wewnętrznych Priti Patel obiecała doprowadzić do jego deportacji z kraju.

Stając przed trybunałem imigracyjnym, aby przedstawić swoje argumenty przeciwko deportacji, Khan skarżył się swoje obecne życie w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jego prawa są łamane.

„Nie mogę korzystać z żadnych praw w tym kraju jako osoba fizyczna. Nie mogę nic zrobić dla mojej rodziny, po prostu żyję z zasiłków mojego syna” – powiedział w rozmowie z BBC, dodając, że nie stać go na taksówkę, by przywieźć syna ze szkoły, gdy pada deszcz.

„Policja poinformowała mnie około miesiąc temu, że anulowała moje prawo jazdy, zgodnie z instrukcjami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych” – dodał Khan.

Przewodniczący skłaadu sędziowskiego, sędzia Nehar Bird, poinformował gwałcicieli dzieci, że trybunał został zwołany, „aby zdecydować, czy decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o deportowaniu cię z powrotem do Pakistanu jest słuszna czy niesłuszna, w świetle prawem”.

Pojawiły się bowiem komplikacje związane z deportacją, ponieważ obaj mężczyźni otrzymali zaświadczenia od rządu w Islamabadzie stwierdzające, że oficjalnie zrzekli się oni obywatelstwa Pakistanu. Jednak dokumenty zostały wydane we wrześniu 2018 r., tj. po tym, jak zostali już pozbawieni obywatelstwa brytyjskiego.

W czerwcu Khan twierdził, że on i jego koledzy gwałciciele dzieci „nie byli tak strasznymi przestępcami”. „Nie popełniliśmy jakiegoś wielkiego przestępstwa” – stwierdził.

Skazany próbował następnie zrzucić winę na media.

„Dziennikarze zamienili nasze życie w piekło” – stwierdził, dodając: „Dziennikarze zrobili z nas wielkich przestępców”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!