Jak zawiadamia portal kresy.pl w Nowym Dworze Gdańskim do protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej dołączyli rolnicy. Za protestującymi ruszył sznur ciągników, który zablokował miasto. Wsparcie dla tego typu działań wyraził na Twitterze lider Agrounii – Michał Kołodziejczak.
W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. W piątkowy wieczór – mimo epidemii koronawirusa – w wielu polskich miastach odbyły się kolejne protesty przeciwników zakazu aborcji.
Na niedzielę w ramach akcji „Słowo na niedzielę” feministki zapowiedziały masowe profanacje podczas Mszy świętych. Część z nich udaremniona została przez członków Młodzieży Wszechpolskiej i Straży Marszu Niepodległości. W sobotę portal kresy.pl informował również o zdewastowaniu pomnika Ronalda Reagana w Warszawie oraz fasady stołecznego kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, na której pojawiły się aborcyjne hasła „Moje ciało ≠ twoja religia” oraz „piekło kobiet”. Osiem gwiazdek, oznaczających wulgarne „Je*ać PiS”, pojawiło się również w Poznaniu na pomniku 15 Pułku Ułanów Poznańskich.
„Zaskakujący zwrot akcji. ‚Chcemy wyboru, a nie terroru’. Rolnicy wspierają strajk kobiet w Nowym Dworze Gdańskim” – napisał dziś na Twitterze Wiktor Misztal.
Zamieścił on nagranie z TVN24, na którym widać sznur ciągników rolniczych jadących ulicami Nowego Dworu Gdańskiego, a na nich charakterystyczne hasła protestu feministek.
„Tak się kończy brak dialogu władzy ze społeczeństwem. Decyzje rządu okazują się nie być decyzjami ludzi. Dlatego ludzie zawierają sojusze i władze zmieniają. #ToJestWojna” – skomentował wpis Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.
Rolnicy protestują przeciwko noweli autorstwa PiS, która została uchwalona przez Sejm w pod koniec września. Wprowadza ona zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania ich w celach rozrywkowych. Ogranicza także ubój rytualny jedynie do potrzeb lokalnych związków religijnych i zwiększyła kompetencje prozwierzęcych organizacji pozarządowych. Przepisy ustawy złagodził nieco Senat m.in. dopuszczając eksport mięsa drobiowego z uboju rytualnego. Ostatnia duża manifestacja rolnicza miała miejsce 21 października.
Jak im nie wstyd?
Źródło: kresy.pl
Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!