Wiadomości

Część poszkodowanych w wypadku w Chorwacji jest już w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Misja z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądowała w Warszawie. Pacjenci cały czas pozostają pod opieką lekarzy i psychologów – przekazał wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Po sobotnim tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji na miejsce udali się polscy urzędnicy, w tym minister zdrowia. – W autokarze znajdowały się 44 osoby, z czego dwie, to byli kierowcy. Na miejscu zginęło 11 osób, 12-sta zmarła po przewiezieniu do szpitala – relacjonował w piątek po południu Adam Niedzielski. – 32 ranne osoby są rozlokowane w pięciu szpitalach, 19 z nich jest w stanie ciężkim – mówił minister zdrowia. Stan pozostałych 11 rannych osób jest określany jako „średni”.

W wieczornym komunikacie przekazał, że „polskie państwo nie pozostawia swoich obywateli bez pomocy”. „Wraz z polską delegacją do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji. Pozostali pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia” – przekazał w sobotę wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z kolei wiceszef MSZ Marcin Przydacz dodał późnym wieczorem, że misja z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądowała w Warszawie. „Pacjenci cały czas pozostają pod opieką lekarzy i psychologów” – zaznaczył.

Czytaj też:

Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji, jest wiele ofiar

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!