Wiadomości

Czekaja nas białe Święta Bożego Narodzenia?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę pogody. Wygląda na to, że w tym roku w Święta Bożego Narodzenia może spaść śnieg, aczkolwiek ni od razu i nie wszędzie.

Zgodnie z orientacyjną synoptyczną prognozą pogody, przygotowaną przez IMGW, Wigilia Bożego Narodzenia, przyniesie pierwsze symptomy zimy, ale tylko na północy kraju.

„Tam opady deszczu przechodzić będą w ciągu dnia w deszcz ze śniegiem. W całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Od 2, 4 st. na północy, około 7 w centrum, do 12 na południowym zachodzie. Wiatr będzie już przeważnie słaby” – przewiduje Instytut.

Zimową aurę według IMGW może miejscami przynieść Boże Narodzenie. „Choć będzie pochmurno, to występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a jedynie na południu początkowo jeszcze deszczu. Będzie już zdecydowanie chłodniej. Od 1 st. na północnym wschodzie do 4 na południu. Cieplej będzie jedynie nad morzem, do 6 st. Nieco wzmoże się wiatr, który będzie potęgował odczucie chłodu” – czytamy w prognozie.

„Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (sobota) może przywitać nas niewielką pokrywą śnieżną w całej Polsce, która w ciągu dnia może jeszcze przyrastać, ponieważ przez całą sobotę miejscami padać będzie przelotny śnieg” – wyjaśnia IMGW.

Jak wskazuje, po nocy z ujemną temperaturą, od – 5 do -1 st., w dzień temperatura maksymalna od -2 st. na Podhalu, 0 na północnym wschodzie do 2 na zachodzie i północy.

/IMGW, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!