Wiadomości

Czeczeńcy chcą przejąć kontrolę nad handlem na targowiskach w Krakowie, to nie spodobało się kibicom…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 20 osób zostało zatrzymanych przed centrum handlowym M1 w Krakowie. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy – informuje portal TVP Info.

– Mogę potwierdzić, że dzisiaj w godzinach porannych doszło do zatrzymań przy centrum M1. W akcji brało udział kilkudziesięciu policjantów komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej, a także policyjny antyterroryści – poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Zatrzymano ponad 20 osób. Według RMF, są to głównie obywatele Rosji, pochodzący z Kaukazu. Wśród zatrzymanych dziś przed krakowskim centrum handlowym jest także kilku obywateli Polski.

– W ich samochodach, znaleziono przedmioty zabronione polskim prawem. Trwają oględziny, trwają ustalenia na miejscu; będą na pewno wykonywane przeszukania w miejscach zamieszkania tych osób – wyjaśniła Cisło i dodała, że dalsze działania w tej sprawie prowadzić będzie krakowska prokuratura okręgowa.

W pobliżu M1 miało dojść do „ustawki” obywateli rosyjskich, głównie narodowości czeczeńskiej, z krakowskimi pseudokibicami. Jak informują media chodzi o pseudokibiców Cracovii. Według tych informacji, osoby pochodzące z Kaukazu chcą przejąć kontrolę nad handlem na targowiskach w mieście, co miało nie spodobać się pseudokibicom. O planowanym spotkaniu dowiedziała się policja. W trakcie akcji, przy zatrzymanych miano znaleźć broń, inne niebezpieczne narzędzia, a także narkotyki.

/TVP Info, rmf24.pl, foto: Andrzej Banaś/Dziennik Polski/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!