Europa Polska Wiadomości

Czechy: Podczas meczu hokejowego padły okrzyki: “Polscy żydzi!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl ubiegłym tygodniu w Czechach odbył się mecz Sparty Praga z Oceláři Trzyniec. Mecz był elementem rozgrywek czeskiej Tipsport extraligi. „Polscy Żydzi!” – skandowali kibice Sparty Praga pod adresem rywali. Okrzyki wywołały skandal.

Zaciętą rywalizację między drużynami dało się wyczuć od początku meczu. Miały miejsce liczne przepychanki. W drugiej tercji z sektora zajmowanego przez kibiców Sparty Praga pod adresem przeciwników padło hasło „Polscy Żydzi” – podał portal hokej.net w sobotę. Siedziba zespołu HC Ocelari Trinec znajduje się w miejscowości Trzyniec, bezpośrednio przy granicy z Polską. Mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla HC Ocelari Trinec.

Martin Ruzicka, gracz drużyny z Trzyńca, odniósł się do zachowania kibiców. „Trudno jest to komentować. Ludzie płacą za bilety i mogą wyzywać jak chcą. Ale już chyba się z chłopakami do tego przyzwyczailiśmy, więc nawet tego nie zauważyliśmy” – powiedział.

Od tego zachowania swoich fanów odcięły się władze Sparty Praga. „Bardzo się cieszymy, że znów możemy grać z zapełnionymi trybunami. Z naszymi kibicami od dawna nie było żadnych problemów. Dobrze wspierają klub i popychają go do przodu. Od tego jednego ekscesu niektórych z nich musimy się zdystansować. Wierzymy, że podobna rzecz już nigdy więcej się nie zdarzy. Na kibicowanie niezgodne z duchem fair play nie ma miejsca w hokeju” – napisano w oświadczeniu klubu.

Rzecznik klubu Sparta także odniósł się do zachowania kibiców na Twitterze. Podkreślił, że na tego typu zachowania nie ma miejsca na trybunach w hali Sparty.

Zdarzenie wywołało falę komentarzy w czeskich mediach. „Smutny moment, który w oczach wielu przyćmił bajeczne hokejowe widowisko” – napisał w swoim komentarzu dziennikarz czeskiej gazety „Sport” Ondřej Kuchař. „W piątek kibice Sparty dotknęli dna elementarnego humanizmu. Po ostrej bójce między zawodnikami „kocioł” gospodarzy zaczął pod adresem trzynieckich hokeistów skandować okrzyk: „Polscy Żydzi!”. (…) To było w emocjach, zdarzyło się tylko raz i później już się nie powtórzyło. Ale czy to jest wymówka? Oczywiście nie” – dodał. Wyraził opinię, że Sparta powinna zostać surowo ukarana za okrzyki swoich kibiców.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!