Wiadomości

Czarny dzień rosyjskiego lotnictwa. Rosjanie stracili w jednym boju cztery maszyny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W jednym boju, w doskonale zorganizowanej zasadzce, ukraiński przeciwlotniczy system rakietowy zniszczył jednocześnie cztery rosyjskie powietrzne maszyny bojowe! Zestrzelono najnowszy rosyjski myśliwiec Su-35S, bombowiec Su-34 i dwa śmigłowce Mi-8!

Sądząc po opublikowanym filmie, wszystkie te cele leciały na znacznej wysokości i zostały nagle zniszczone przez pociski przeciwlotnicze dalekiego zasięgu, zanim zdążyły wykonać manewr przeciwrakietowy. Pociski uderzały w rosyjskie samoloty i helikoptery od nosa. Rosjanie podali, że wszystkie załogi zostały zniszczone, nikt nie zdążył wyskoczyć po potężnym trafieniu w okolice kokpitu.

Cena najnowocześniejszego seryjnego rosyjskiego Su-35S, zgodnie z kontraktem eksportowym z Chinami, wynosi 104 miliony dolarów za jeden samolot, czyli przy obecnych cenach eksportowych w boju tym został zniszczony rosyjski sprzęt wojskowy o wartości około 200 milionów dolarów. Zabici zostali również piloci, których szkolenie jest nie tylko kosztowne, ale także wymaga wielu lat.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!