Świat Wiadomości

Czarnoskórzy uczniowie amerykańskiego liceum otrzymywali rasistowskie wiadomości od… zwolenniczki BLM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodowe.com policja w Minnesocie odkryła, kto stał za gnębieniem uczniów. Okazało się, że rasistowskie wiadomości na Instagramie wysyłała kolegom czarnoskóra uczennica.

Rasistowskie wiadomości do czarnoskórych uczniów z White Bear Lake High School wysyłała czarnoskóra uczennica. Policja badała sprawę kolejnej „mistyfikacji nienawiści”. Okazało się, że to czarnoskóra uczennica utworzyła konto, z którego inni uczniowie otrzymywali wiadomości. Według The College Fix wiadomości były zjadliwie groźne i miały rasistowski charakter i zawierały między innymi takie zwroty jak „die, ni ** er”. Jedna z nich brzmiała: „Wracaj do Afryki ze swoim plemieniem”. Inna z kolei groziła śmiercią, gdy tylko uczeń pojawi się w szkole.

Czarnoskóra dziewczyna została zidentyfikowana jako członek Black Excellence Club. Policja nie ujawnia jej danych osobowych, gdyż jej przyjaciele „nie są głupi” i szybko domyślili by się prawdy. Z tego powodu „nie była pewna, czy powinna nam powiedzieć, kto jeszcze był z nią i wysyłał wiadomości z konta” – czytamy w raporcie policji. Następnie stwierdziła, że ​​„była tylko jedna osoba zaangażowana i nie chciała powiedzieć, jak nazywa się ta osoba”. Dziewczyna początkowo wypierała się założenia konta. Dopiero w obliczu niezbitych dowodów przyznała, że stała za akcją grożenia znajomym.

Czemu nas to nie dziwi…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!