Świat Wiadomości

Czarnoskóra konserwatystka Candace Owens wygrała wojnę z cenzurą Facebooka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal telewizjarepublika.pl Candace Owens, czarnoskóra konserwatywna publicystka i komentatorka wygrała z Facebookiem, który ocenzurował treści zawarte na jej profilu jako „fałszywą informację”.

„Niezależni weryfikatorzy” walczący z fake newsami na Facebooku oznaczyła wideo Owens z 12 listopada jako fake news. Komentatorka stwierdziła wówczas, że Joe Biden formalnie nie jest prezydentem – elektem.

– Dlaczego zatem media udają, że tak jest? – pytała publicystka. Choć dziś niemal wszystko wskazuje na wygraną kandydata Demokratów, wtedy jeszcze nie było to tak oczywiste. Firma PolitiFact, wykorzystywana przez Facebooka do weryfikacji treści zawartych w filmach publikowanych przez użytkowników tego portalu, oznaczyła nagranie Candace Owens jako „treść wprowadzającą w błąd”.

Użytkownicy obserwujący konto komentatorki otrzymali ostrzeżenia, że wideo jest „fałszywe”. Wszystko zmieniło się, gdy konserwatywna działaczka zaangażowała do akcji swoich prawników. PolitiFact wycofała się ze swojego stanowiska, a z filmu Owens została zdjęta cenzura.

Owens, kwestionując orzeczenie PolitiFact podkreśliła, że firma „kłamie na korzyść demokratów”.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!