Wiadomości

Czarnek zapowiada koniec szkolnego lockdownu: „Od przyszłego poniedziałku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od poniedziałku możliwy jest powrót do szkół klas I-III, przynajmniej w wielu regionach – zapowiedział w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

– Dzieci wróciły do przedszkoli, z czego się ogromnie cieszymy. Jeśli dynamika spadkowa trzeciej fali koronawirusa się utrzyma, to słysząc także szefa rady medycznej prof. Horbana mam nadzieję, że od poniedziałku będziemy mogli mówić o powrocie do szkół klas I-III, przynajmniej w wielu regionach – powiedział Czarnek w TVP Info.

Pytany, czy istnieje scenariusz, w którym przez pandemię i naukę zdalną uczniowie musieliby powtarzać cały rok szkolny polityk odpowiedział: „Nie ma takiej opcji, żebyśmy dzieci tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok”.

– Będziemy wprowadzać programy wspomagające na które przeznaczamy już 250 mln zł, głównie programy w zakresie merytorycznym; ale nie ma mowy o tym, żeby powtarzać rok – zapewnił minister edukacji.

Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach. Jest jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!