Wiadomości

Czarnek: Prawdopodobnie w maju już wszystkie klasy będą uczyły się tradycyjnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kwiecień jest realny, jeśli chodzi o powrót do szkół części uczniów – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wskazał, że istnieje prawdopodobny scenariusz, że w maju już wszystkie klasy będą uczyły się tradycyjnie.

Minister Czarnek był gościem Polskiego Radia. Szef resortu edukacji pytany, kiedy nastąpi koniec szkolnego lockdownu mówił, że jeśli chodzi o powrót do szkół „to kwiecień jest realny”.

– Trzecia fala przebiega teraz, wszystko zależy od nas, od tego czy będziemy na serio podchodzić do tego co się dzieje na zewnątrz – wskazał.

Mówił, że wiele zależy od tego, jakie będzie nasze zachowanie podczas świąt wielkanocnych i czy ograniczymy kontakty do minimum. Dodał przy tym, że jest szansa na to, że jeszcze w kwietniu część klas wróci do nauki w szkołach.

Mówił, że scenariusz przedstawia się tak, że najpierw wrócą do nauki stacjonarnej klasy I-III, „bo tam – ze względu na wiek – nauka zdalna jest najmniej efektywna”. Mówił, że być może równocześnie wróci nauka hybrydowa dla uczniów klas IV-VIII oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Czarnek mówił też, że wyobraża sobie taką sytuację, że na początku maja wszystkie klasy będą uczyły się w szkołach. – Możliwe, że na początku maja będziemy już po trzeciej fali koronawirusa – wskazał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!