Wiadomości

Czarnek odpowiada Broniarzowi: Nadzór pedagogiczny to nie zastraszanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nadzór pedagogiczny wykonywany na podstawie Prawa oświatowego to nie zastraszanie, tylko realizacja ustawowych obowiązków przez kuratorów oświaty – wskazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odnosząc się do oświadczenia ZNP.

Chodzi o reakcję szefa ZNP na komunikat, iż nie będzie zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań i że Ministerstwo Edukacji Narodowej wyciągnie konsekwencje wobec nauczycieli, którzy tak robią.

We wtorek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wydał oświadczenie, w którym wyraził „zdecydowany sprzeciw wobec prób zastraszania nauczycieli i dyrektorów, jakimi są wypowiedzi i wpisy przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także niektórych kuratorów oświaty dotyczące ograniczania praw obywatelskich”.

– Nikt nie ma prawa zastraszać nauczycieli, dyrektorów i pracowników oświaty! Minister edukacji nie ma prawnych możliwości nakładania kar dyscyplinarnych, porządkowych oraz jakichkolwiek innych form odpowiedzialności. Bronimy i będziemy bronić nauczycieli i pracowników oświaty! Nie damy się zastraszyć! Przypominamy, że podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku podczas strajku, kiedy niektórzy kuratorzy oświaty zbierali informacje o strajkujących pracownikach — napisał Broniarz.

– Nadzór pedagogiczny wykonywany na podstawie Prawa oświatowego to nie zastraszanie, Szanowny Panie Prezesie @ZNP_ZG , tylko realizacja ustawowych obowiązków przez Kuratorów Oświaty. Proszę zatem nie straszyć jakimś „zastraszaniem” i nie lękać się — napisał w środę minister edukacji i nauki na Twitterze.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!