Wiadomości

Czarnek o partii Bielana: Będzie wchodzić w skład Zjednoczonej Prawicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Oficjalnie w tej partii, jeśli ona powstanie, będą zasiadać posłowie klubu parlamentarnego PiS, więc nie sądzę, aby jakakolwiek inna konstrukcja wchodzi w grę – powiedział w RMF FM minister edukacji Przemysław Czarnek pytany o nową partię Adama Bielana i jej ewentualną przynależność do Zjednoczonej Prawicy.

Minister Edukacji był gościem RMF FM, gdzie pytano go między innymi o nową partię Adama Bielana. Czy będzie koalicjantem i członkiem Zjednoczonej Prawicy?

– Nie widzę innej możliwości. W nowej partii Adama Bielana, jeśli ona powstanie, będą posłowie PiS, którzy są członkami ZP, więc nowa partia też będzie członkiem Zjednoczonej Prawicy. Nie widzę innej możliwości – powiedział Czarnek.

Dopytywany czy będzie oficjalnym koalicjantem, stwierdził, że tak.

– Przecież oficjalnie w tej partii, jeśli ona powstanie, będą zasiadać posłowie PiS, klubu parlamentarnego PiS, więc nie sądzę, aby była jakakolwiek inna konstrukcja jaka mogłaby wchodzić w grę – wskazał.

Odniósł się także do komentarzy Jarosława Gowina, który deklarował, że nie zamierza podpisywać mowy koalicyjnej z jakimkolwiek innym ugrupowaniem. Z kolei Michał Wypij nazwał Bielana „symbolem zdrady i braku lojalności”.

– Apeluję do kolegów z Porozumienia, tej części, która jest przy Jarosławie Gowinie – tych kilku posłów – o wstrzemięźliwość w tego typu komentarzach. Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą i nie wypada na siebie w ten sposób mówić, zwłaszcza publicznie – powiedział minister Czarnek.

/TVP Info, RMF FM/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!