Wiadomości

Czarnek: Będziemy rozwijać edukację ekologiczną, a nie ideologię ekologizmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Będziemy rozwijać edukację ekologiczną i tę dotyczącą klimatu; ale nie zgadzamy się na jakąkolwiek ideologię ekologizmu, polegającą na humanizacji roślin i zwierząt, i animalizacji człowieka. Tego na pewno w podstawach programowych nie będzie – podwiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na wtorkowej konferencji prasowej minister powiedział, że „jesteśmy wszyscy, bez względu na poglądy, uczestnikami sztafety pokoleń i prędzej czy później tę pałeczkę w sztafecie będziemy musieli przekazać najmłodszym dziś żyjącym Polakom oraz tym, którzy jeszcze się nie urodzili, a którzy będą następnymi pokoleniami”.

– To na nas ciąży obowiązek zostawienia im świata, Polski, środowiska w jak najlepszym stanie, po to, żeby mogli godnie żyć. I ta świadomość nas łączy, pomimo różnic, które nas dzielą – dodał.

– Dlatego właśnie podpisaliśmy list intencyjny, w którym deklarujemy, wraz z ministrem Michałem Kurtyką, wspólną analizę postulatów środowisk młodzieżowych, dotyczących edukacji ekologicznej i edukacji związanej z klimatem. Wszystkie postulaty będą podlegać analizie – zaznaczył.

Minister edukacji i nauki podsumował, że edukacja ekologiczna i dotycząca klimatu jest już w podstawach programowych nauczania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, ale należy tę edukację uczynić bardziej efektywną i poprawić.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!