Wiadomości

„Cudowne uzdrowienie” protestującego przed Sejmem, którego rzekomo pobiła policja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dawid Winiarski, uczestnik piątkowych demonstracji przed gmachem Sejmu, przez policję został uznany za jednego z najbardziej agresywnych protestujących i wraz z innymi trzema osobami aresztowany. Zdaniem jego bliskich i niektórych mediów został ciężko poturbowany przez interweniujących policjantów. Jednak już dzień po pobiciu przez policję Winiarski stanął na nogi.

„Nie jest wykluczone, że to właśnie w sejmowym Biurze Przepustek 24-letni Dawid Winiarski – zatrzymany za udział w demonstracji – został w piątek 20 lipca 2018 wieczorem pobity przez policję” – stwierdzono w artykule opublikowanym na oko.press.

Doniesienia o rzekomym ciężkim pobiciu Dawida Winiarskiego stoją w sprzeczności z oświadczeniami policji w tej sprawie.

„Podejrzany o naruszenie nietykalności cielesnej moich kolegów już opuścił policyjny areszt i można go zobaczyć bez gorsetu i bandaży” – napisał z kolei na Twitterze rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

Na dowód swoich słów Ciarka pokazał zdjęcia Winiarskiego, który już po jednym dniu od „ciężkiego pobicia” stoi – jak wskazuje zdjęcie – bez widocznych jakichkolwiek ciężkich zewnętrznych obrażeń.

To „cudowne uzdrowienie Dawida Winiarskiego” – napisał na Twitterze szef portalu tvp.info Samuel Pereira.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!