Polska Wiadomości

Córka Wojciecha Jaruzelskiego chwali prezydenta Dudę za zawetowanie ustawy degradacyjnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jestem zadowolona z decyzji prezydenta, ale nie oznacza ona, że ustawa już nie wróci – skomentowała weto prezydenta w sprawie ustawy degradacyjnej Monika Jaruzelska, córka słynnego, komunistycznego zbrodniarza.

Jaruzelska odniosła się do weta prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ustawy degradacyjnej na antenie Polsat News. Dzięki prezydenckiej decyzji, ojciec Jaruzelskiej zachowa stopień generała, pomimo zbrodni firmowanych jego nazwiskiem.

Jaruzelska nie jest jednak w pełni usatysfakcjonowana decyzją prezydenta. – Mój optymizm jest taki zrównoważony, bez większego entuzjazmu. Zobaczymy, co się zdarzy w ciągu kilku najbliższych tygodni – wskazała. Powodem tej wstrzemięźliwości jest obawa córki Wojciecha Jaruzelskiego, że ustawa powróci na wokandę. – Jeszcze nie czas na takie pełne zadowolenie i powiedzenie sobie, że ta ustawa już nie wróci – dodała Monika Jaruzelska.

W piątek prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę, zgodnie z którą zdegradowani mieli zostać komunistyczni generałowie, członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, w tym Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak.

W opinii prezydenta odebranie stopni wojskowych komunistycznym generałom jest „mało dyskusyjne” jednak mimo to zdecydował on o wecie. Uznał bowiem, że nie podoba mu się, iż degradowanym nie przysługują żadne środki odwoławcze. Innym „mankamentem” ustawy – zdaniem głowy państwa – jest to, że nie istnieje żadna instytucja, ani osoba reprezentująca degradowanych pośmiertnie wojskowych.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!