Świat Wiadomości

Córka słynnej homoseksualnej pisarki science fiction po latach wyznaje, że była wykorzystywana seksualnie przez rodziców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Moira Greyland, córka Marion Zimmer Bradley, tłumaczonej także na język polski pisarki science fiction i fantasy, wydała autobiografię, która przedstawia horror, jakim było wychowanie jej i jej braci przez homoseksualnych rodziców. Sprawę opisuje Mattew Cullinam Hoffman na portalu LifeSiteNews.

The Last Closet: The Dark Side of Avalon (Ostatnia szafa: Ciemna strona Avalonu) Moiry Greyland stała się bestsellerem jako książka elektroniczna i ma być wkrótce opublikowana także w wydaniu papierowym.

Odpowiadając na zarzuty, że jej rodzice byli po prostu źli i że nie należy tego łączyć z ich homoseksualizmem, autorka stwierdza: „Podstawowy problem to problem filozoficzny, opierający się na przekonaniach, które są nie tylko typowe dla kultury homoseksualnej, ale dla kultury popularnej. A jest nim główne przekonanie: każdy seks jest zawsze dobry, bez względu na wszystko”.

Rodzice nie traktowali Greyland i jej braci jak typowi rodzice i oczekiwali od swoich dzieci, że same nie będą ich jako takich traktować. Jak pisze autorka, jej ojciec – Walter Breen, znany autorytet w numizmatyce, uważał ją „za amorficzne nic, które konkurowało z nim o chłopców”, a matka była „przerażającym, wściekłym dyktatorem”. Mimo to dzieci miały według oczekiwań matki i ojca być szczęśliwe.

Rodzice nie tylko byli zadeklarowanymi homoseksualistami, ale „nadużywali narkotyków, angażowali się w praktyki okultystyczne oraz oboje byli pedofilami”. Ideologię LGBT narzucali swoim dzieciom, oczekując od córki , że będzie zachowywać się jak typowa lesbijka i wyrażali szyderczo rozczarowanie jej pociągiem do przeciwnej płci. Greyland ukrywała przed nimi swoje nawrócenie na chrześcijaństwo.

Jak pisze Hoffman, zatrważającym faktem jest to, że przychylne nastawienie do pedofilii i pederastii rodziców Greyland było znane „szczególnie wśród fanów science fiction i fantasy” od dziesięcioleci. Do roku 1963 „fani science fiction udokumentowali, że Breen molestował przynajmniej dziesięciu chłopców”. Nie spotkała go za to jednak żadna poważniejsza kara poza „tymczasowym wykluczeniem z największego zjazdu fanów” – „Worldcon”. Nie doniesiono o tym policji, a Greyland próbował zwabiać na kolejnych konwencjach dzieci różnymi gadżetami.

Ojciec Greyland należał do „North American Man-Boy Love Association” i „uważał swoje skłonności za naturalną konsekwencję swojego homoseksualizmu”. Oboje rodzice w roku 1965 i 1966 wydali periodyk poświęcony homoseksualizmowi i pedofilii „The International Journal of Greek Love”, a Bradley pozytywnie pisała w nim o lesbijskiej pedofilii.

Mimo narastającej wiedzy o sprawie w środowisku fanów science fiction sprawa wyszła na jaw dopiero w roku 2014, gdy Greyland odpowiedziała na pytanie o pedofilię jej rodziców, jakie zadała blogerka Deirdre Saoirse Moen. Spotkało się to z reakcją mediów głównego nurtu (m.in. „The Washington Post”, „Die Welt”, „The Guardian”) i fanów, z których „niektórzy nawet spalili (…) książki” Bradley.

Moira Greyland była molestowana seksualnie po raz pierwszy w wieku lat trzech, a po raz ostatni, gdy miała lat 12 i „była w stanie odejść” z domu, w którym nieustannie odbywały się orgie i imprezy narkotykowe. Doprowadziła też do uwięzienia swojego ojca „za molestowanie chłopca”. To i inne oskarżenia sprawiły, że „prokurator mógł posłać Waltera Breena do więzienia na resztę jego życia”. Co ciekawe jej ojciec „nigdy nie żałował swoich czynów i zawsze ich bronił, traktując siebie jako ofiarę niedouczonego i zaściankowego społeczeństwa”.

Przeżyta trauma skłoniła Moirę i jej żyjącego brata, Patricka, do zmiany nazwiska na „Greyland”. Rodzeństwo do tej pory cierpi z powodu stresu pourazowego – tak bolesne były ich przeżycia związane z molestowaniem zarówno seksualnym, cielesnym, jak i psychicznym.

Moira Greyland podkreśla przy tym, że doświadczenia ludzi, którzy w dzieciństwie byli również wychowywani przez „rodziców LGBT”, są podobne.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!