Polska Wiadomości

Coraz więcej ukraińskich piratów drogowych w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lawinowo rośnie liczba incydentów drogowych z udziałem przesiedleńców z Ukrainy. Ludzie ci zachowują się tak, jakby na Ukrainie nie istniały żadne kursy na prawo jazdy i przepisy drogowe. Swoje przyzwyczajenia przenieśli niestety do Polski.

Coraz więcej ukraińskich piratów drogowych w Polsce. Poniżej przestawiamy tylko kilka najnowszych przykładów i to tylko z województwa lubelskiego.

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło m.in. za sprawą 50-letniej kierującej mercedesem. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kolonia Mojsławice w województwie lubelskim – podaje policja. Kobieta rozpoczęła manewr wyprzedzania, szybko zdołała ominąć sznur samochodów, docierając do zakrętu i podwójnej linii ciągłej. Wtedy z naprzeciwka nadjechał prawidłowo jadący pojazd. Kierująca w ostatniej chwili zjechała na swój pas. Niewiele brakowało, a doszłoby do czołowego zderzenia.

Zdarzenie zarejestrowała policyjna kamera. Na nagraniu można zobaczyć mrożący krew w żyłach rajd kobiety, gdyż – jak się później okazało – znacząco przekroczyła ona dozwoloną prędkość w tamtym miejscu. W obszarze zabudowanym jechała o 66 km/h za szybko, co przełożyło się na mandat w wysokości czterech tysięcy złotych. 50-letnia obywatelka Ukrainy ukarana została także 34 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.

-Tego samego dnia 60-letni przesiedleniec z Ukrainy kierujący audi, jadąc ulicą Chełmską, wyprzedzał na podwójnej ciągłej dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia – przekazała także asp. szt. Edyta Krystkowiak z lubelskiej policji. Jak dodała, kierowca przekroczył prędkość o 39 km/h, a policjanci przyznali mu 18 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2800 zł. To nie pierwszy raz, gdy mężczyzna odpowiadał za wykroczenia drogowe tego rodzaju.

Zgodnie z treścią policyjnego komunikatu również w miejscowości Janki doszło do podobnego zdarzenia, gdy kierowca wyprzedzał na zakręcie, dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. Jeśli chodzi o tamto wydarzenie, 52-letni przesiedleniec z Ukrainy został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.

Polecamy również: Żydzi chcą wysiedlić Palestyńczyków do Europy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!