Wiadomości

Coraz trudniejsze położenie ISIS w rejonie Rakki i Maskany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Żołnierze syryjskich wojsk rządowych kontynuują natarcie we wschodniej części prowincji Aleppo, wypierając bojowników ISIS z terenów położonych na zachód od Eufratu – donosi libańska agencja informacyjna Al-Masdar.

Dziś oddziały rządowe przejęły kontrolę nad trzema wsiami leżącymi na północ od Maskany i tym samym zbliżyły się do granic tego ostatniego bastionu obrony ISIS w tym rejonie na odległość trzech kilometrów. Oddziały armii syryjskiej prowadzą równocześnie natarcie w kierunku na zachód i na południe, aby okrążyć miasto.

Z kolei nieco dalej na wschód oddziały kurdyjskie YPG rozpoczęły potężną operację przeciw bojownikom Państwa Islamskiego w okolicach zajętego przez nie niedawno miasta At-Tabka (w prowincji Rakka), chcąc zablokować drogi łączące Rakkę z innymi miastami Syrii, o czym donosi kurdyjska agencja informacyjna Firat.

W ciągu ostatnich 48 godzin bojownicy YPG oczyścili z nieprzyjaciela wsie Hora, Baruda i Matruja, leżące w odległości 20 km na wschód od At-Tabki. W walkach tych zginęło nie mniej niż 25 bojowników ISIS.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!