Wiadomości

Coraz to nowe grupy społeczne przyłączają się do protestów “żółtych kamizelek”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformowała zarządzająca francuskimi autostradami Vinci Autoroutes, „żółte kamizelki” aktualnie blokują wyjazdy z siedemnastu autostrad. Nieprzejezdne są w szczególności autostrady A7, A8, „A9 i A10. Na południu Francji trudności dotyczą punktów opłat za przejazd La Ciotat i Bandol (A50), Pont de l’Etoile (A52) i Barki (A8).

W ramach trwającego protestu „żółte kamizelki” zablokowały magazyny paliw. Najtrudniejsza sytuacja jest w Bretanii, gdzie praktycznie stacje benzynowe w poniedziałek rano zmuszone zostały całkowicie wstrzymać pracę. Zablokowane są też magazyny ropy naftowej w Le Mans (Sarthe), Grand-Quevilly (Seine-Maritime), a także w porcie Fos-sur-Mer (Bouches-du-Rhône).

Wiele stacji benzynowych w Finistère, Côtes d’Armor i Morbihan nie ma już paliwa. Już w niedzielę wieczorem prefekt Finistère, Pascal Lelarge, musiał zastosować reglamentację paliwa. W związku z tym maksymalna ilość paliwa sprzedawanego dziennie na jeden pojazd została ograniczona do 30 euro w przypadku lekkich pojazdów o masie poniżej 3,5 tony i 200 euro w przypadku samochodów ciężarowych. W sumie przeszło 400 stacji benzynowych musiało wstrzymać lub ograniczyć pracę z w konsekwencji protestu „żółtych kamizelek”.

Do protestów dołączają się strażacy, którzy uczestniczą w blokadach dróg…

Karetki pogotowia, które wczoraj zablokowały Place de la Concorde, obecnie blokują Pola Elizejskie w Paryżu…

A dla Macrona przygotowano… gilotynę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!