Wiadomości

Co powinien odpowiedzieć czeski MSZ na rosyjską notę? Odpowiedź ministra hitem internetu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, Rosja wystosowała notę dyplomatyczną do władz Czech w sprawie przekazania Ukrainie posowieckiego sprzętu wojskowego. Co na to szef czeskiej dyplomacji?

Szef czeskiej dyplomacji Jan Lipavsky poinformował o wystosowaniu przez Rosjan noty dyplomatycznej, w której ostrzegła stronę czeską, że nie wolno jej dostarczać broni sowieckiej produkcji państwom trzecim bez jej zgody.

“Ministerstwo Spraw Zagranicznych otrzymało notę dotyczącą tego, że broń pochodzenia sowieckiego nie może być przekazywana do krajów trzecich bez zgody Rosji. MSZ nie odpowiedziało na tę notę i nie odpowie na nią, ponieważ jest ona nonsensem” – powiedział Lipavsky. Podkreślił, że nie istnieje klauzula zakazująca reeksportu. Uznał, że są “to rosyjskie kłamstwa, aby wstrzymać nasze wsparcie dla Ukrainy”.

Szef czeskiego MSZ został zapytany przez jednego z internautów na Twitterze, czy Czesi nie mogą odpowiedzieć Rosjanom na powyższą notę dyplomatyczną popularnym zwrotem „иди нахуй” (“idi na ch*j”). “Może, ale oszczędzamy papier” – odparł szef czeskiego MSZ ze swojego oficjalnego konta.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!