Wiadomości

CNN: Stany Zjednoczone powiadomiły Ukrainę o planach ewakuacji rodzin dyplomatów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stany Zjednoczone poinformowały Ukrainę o prawdopodobnym rozpoczęciu w przyszłym tygodniu ewakuacji członków rodzin dyplomatów z ambasady z Kijowa.

Według źródła zbliżonego do ukraińskiego rządu Stany Zjednoczone poinformowały Ukrainę, że „ewakuacja rodzin dyplomatów z Kijowa prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym tygodniu”.

Źródło podało, że prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał o tym z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem i powiedział mu, że gdyby Stany Zjednoczone podjęły tak dramatyczny krok, byłby to „przesadna reakcja”.

Powołując się na liczne źródła, CNN twierdzi, że ambasada USA w Kijowie zwróciła się do Departamentu Stanu o pozwolenie na wyjazd wszystkich pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i członków ich rodzin. Rzecznik Departamentu Stanu pytany o to powiedział, że „nie mają teraz nic do zakomunikowania”.

„Jak zawsze starannie planujemy na wypadek nieprzewidzianych okoliczności w przypadku pogorszenia się sytuacji bezpieczeństwa” – poinformował Departament Stanu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!