Wiadomości

Ciosek doradcą w sztabie Biedronia, czyli czerwona gwardia powraca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Biedroń poinformował w środę, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie Stanisław Ciosek. Biedroń wystąpił z Cioskiem na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie, zorganizowanej przed Pałacem Prezydenckim.

Kandydat Lewicy na prezydenta mówił, że Ciosek to człowiek niezwykle ważny dla niego i dla wszystkich ludzi, którzy „szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami”.

– To dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną, która w tym miejscu spędziła wiele lat swojego życia doradzając, jako główny doradca ds. międzynarodowych i polityki wschodniej, najlepszemu prezydentowi III RP, prezydentowi dwóch kadencji, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu — powiedział Biedroń.

Jak mówił, Ciosek to „b. ambasador, ekonomista, poseł wielu kadencji, ale przede wszystkim wybitny mąż stanu”.

– I chciałbym powiedzieć, że będzie moim doradcą ds. polityki międzynarodowej — oświadczył Kandydat Lewicy na prezydenta.

Ciosek mówił, że w czasach gdy był doradcą prezydentowi Kwaśniewskiemu, Polska miała „wokół siebie przyjaciół wszędzie, na Zachodzie, na Wschodzie, na Południu”.

– Dzisiaj, jak spojrzeć na mapę Europy – ta przyjaźń gdzieś przepadła, zginęła. Trzeba do tego wrócić — dodał.

Podkreślił, że – jak uczy doświadczenie historyczne – taki kraj, jak Polska, leżący między dwoma potęgami, „powinien krzewić przyjazne relacje, współpracę dobrosąsiedzką, przyjaźń, a nie wrogość”. To – dodał – „kwestia przeżycia nas jako narodu”.

– Prezydentura może się do tego przyczynić. Życzę panu Robertowi Biedroniowi, żeby mu się to udało, żebyśmy wrócili do tych czasów, gdzie nie musimy tylko i wyłącznie zbroić się przeciwko naszym sąsiadom, a dobrze z nimi poukładali sobie relacje i byśmy się mogli skoncentrować na działaniu, poprawie bytu naszych obywateli. Wierzę, że pan Biedroń będzie kontynuował to dzieło — powiedział Ciosek.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!