Wiadomości

Ciemne chmury nad prezydentem Świętochłowic. Będzie zarząd komisaryczny?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Regionalna Izba Obrachunkowa podjęła dwie negatywne decyzje. Tym samym realna stała się wizja wprowadzenia do miasta komisarza – informuje portal silesia24.pl.

Po wielogodzinnym posiedzeniu w Katowicach, kolegium RIO unieważniło uchwałę podjętą przez radnych Świętochłowic. Od tej decyzji miasto może się odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. To jednak nie koniec kłopotów Daniela Begera. RIO nie tylko uznało, że sesja została zwołana w sposób nieprawidłowy. Skład orzekający ocenił negatywnie sam plan naprawczy. Tym samym wizja wprowadzenia komisarza staje się coraz bardziej realna.

8 marca Regionalna Izba Obrachunkowa wezwała władze miasta do przygotowania i przedstawiania programu naprawczego w ciągu 45 dni. Daniel Beger projekt przygotował. Radni go nie przyjęli. To nie zniechęciło prezydenta. Na nadzwyczajnej sesji zwołanej 2 maja, 11 proprezydenckich radnych przyjęło nową wersję planu naprawczego. Zdaniem opozycji, sesja została zwołana bez zachowania regulaminowego terminu. O głosowaniu dowiedzieli się zaledwie z dwugodzinnym wyprzedzeniem. Prezydent przekonywał, że dopełnił formalności. RIO dziś tę uchwałę unieważniło.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!