Polska Wiadomości

Ciekawe związki prezydenta Poznania z Gazetą Wyborczą. Miasto miało zapłacić gazecie 120 tys. złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Czy prezydent Poznania finansuje kampanię wyborczą za pieniądze z budżetu miasta? – takie podejrzenia ma Jarosław Pucek.

Według Pucka, miasto zleciło Gazecie Wyborczej za 120 tysięcy złotych publikację materiałów promocyjnych.

– Ta ekspozycja ma mieć miejsce między marcem a listopadem tego roku. Co będzie w listopadzie wszyscy wiemy. Czy to czasem nie jest tak, że prezydent i obecne władze miasta nie chcą sfinansować jakiegoś elementu kampanii wyborczej za pieniądze podatników? – pyta Jarosław Pucek.

Rzecznik prezydenta Hanna Surma mówi, że miasto Poznań promuje swój logotyp i swoją stronę internetową za pośrednictwem zakładki “#Poznań2023” na stronie internetowej poznańskiej redakcji Gazety Wyborczej.

– Wystarczy przejrzeć treści umieszczane w artykułach generowanych przed redakcję. Nie ma tam promocji prezydenta Jacka Jaśkowiaka – tłumaczy Hanna Surma.

Według Pucka, miasto płaci za ekspozycje logotypu, ale w zamian gazeta zobowiązuje się stworzyć nieodpłatnie portal dla projektu “#Poznań2023”.

Jarosław Pucek to były miejski urzędnik i prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. W 2014 roku kandydował do sejmiku województwa wielkopolskiego z listy ówczesnego prezydenta Ryszarda Grobelnego. Mandatu nie zdobył. Obecnie Pucek nie wyklucza startu w jesiennych wyborach i podjęcia walki z Jackiem Jaśkowiakiem.

Autor: Adam Michalkiewicz

Źródło: radiopoznan.fm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!