Wiadomości

Ciało zamordowanego saudyjskiego dziennikarza odnaleziono w studni na terenie ambasady Arabii Saudyjskiej w Stambule?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ciało zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego znaleziono na terenie rezydencji saudyjskiego konsula generalnego w Stambule – powiedział w rozmowie z RIA Novosti szef tureckiej partii Vatan Doğu Perinçek.

– Mam informacje pochodzące z wiarygodnego źródła w służbie bezpieczeństwa w Stambule, że ciało Chaszodżdżiego znaleziono w studni, która znajduje się w ogrodzie na terenie rezydencji saudyjskiego konsula generalnego – powiedział Perinçek.

Wcześniej informowano, że ciało dziennikarza zostało zawinięte w dywan, wywiezione z misji dyplomatycznej samochodem konsularnym i przekazane „lokalnemu współpracownikowi” w Stambule.

Dżamal Chaszodżdżi, od 2017 roku mieszkający w USA i pracujący w amerykańskiej gazecie „The Washington Post” , zaginął w Turcji 2 października, gdy udał się do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule.

Początkowo władze Arabii Saudyjskiej twierdziły, że dziennikarz cały i zdrowy opuścił teren ambasady, jednak po dwóch tygodni i w obliczu miażdżących dowodów przyznały, że został on tam zabity, przy czym miało się to stać „przypadkiem”.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!