Polska Wiadomości

Ciągle jej mało…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal TVP Info, warszawski sąd odroczył rozprawę w drugim z czterech procesów, które władzom Warszawy wytoczyła Marzena K. – była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości, która podejrzana jest o składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Teraz domaga się od stołecznego ratusza wypłacenia odszkodowania – w sumie to około 35 mln zł.

 

W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie zajmował się sprawą bezumownego korzystania z budynku przy ulicy Brackiej 23. Marzena K. żąda od stołecznego ratusza ponad 9 milionów 220 tysięcy złotych odszkodowania.

 

Marzena K. wytoczyła w sumie cztery procesy cywilne, w których domaga się wypłaty odszkodowań na kwotę prawie 35 milionów złotych. Twierdzi np., że urzędnicy ratusza wydali wadliwą decyzję administracyjną, bądź że mieszkania w budynku, do którego ma prawo, zostały sprzedane.

 

Marzena K. to była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest formalnie współwłaścicielką działki przy placu Defilad 1. Przedwojenny adres tej nieruchomości to ul. Chmielna 70. Jak wykazało śledztwo w latach 2011-2015 Marzena K. miała zarobić na reprywatyzacji ponad 38,5 mln zł. Żadnych z reprywatyzowanych nieruchomości nie wykazała w swoim oświadczeniu majątkowym. A takie jako pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości musiała składać. Portal TVP Info przypomina przy okazji, że jej brat to znany mecenas specjalizujący się w odzyskiwaniu kamienic. Zajmował się reprywatyzacją blisko 50 nieruchomości w całej Warszawie.

 

Więcej:
http://www.tvp.info/28053615/afera-reprywatyzacyjna-marzena-k-domaga-sie-35-mln-zlotych-odszkodowania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!