Wiadomości

Polecamy: “Chrześcijańskie opowieści na dobranoc”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Legend związanych z chrześcijaństwem jest cała masa – pozwalają one bliżej zaznajomić się z dziejami Kościoła, a także charakterystyką biblijnych postaci. Wiele z nich tyczy się Jezusa Chrystusa, Maryi oraz świętych Kościoła katolickiego. Na uwagę zasługują jednak także te opowiadające o pobożnych wojownikach lub też tych, których zastajemy w opowieściach w momencie nawracania się na właściwą ścieżkę prowadząca do Boga, a co za tym idzie do zbawienia.

Aby przybliżyć tego typu historie, Wydawnictwo 3DOM postanowiło wydać specjalną książeczkę dedykowaną przede wszystkim najmłodszym wyznawcom wiary katolickiej. Dzieło Williama Cantona „Dziecięca księga wojowników” daje możliwość zapoznania się z pasjonującymi podaniami i legendami związanymi z historią starożytnej i średniowiecznej Europy, w których stale przewija się motyw chrześcijański.

Dzieło sporządzono w formie dostosowanej do najmłodszych odbiorców – przedstawione w publikacji przypowieści, przedstawiane są z perspektywy Prawdomównego Bajarza, który spotykając się z dziećmi w trakcie zimowych wieczorów (od świąt Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli), opowiada im fascynujące historie tyczące się takich historycznych postaci jak m.in.: Aleksander Wielki, cesarz bizantyjski Justynian Wielki, król angielski Alfred Wielki, Karol Wielki, czy też król Norwegii Olaf Tryggvason. Warto zaznaczyć, że w książce odnaleźć można także przypowieści tyczące się czasów prześladowania chrześcijan – przed objęciem władzy przez Konstantyna Wielkiego.

Opowiadanie bajek przed snem jest bardzo popularną metodą, za której sprawą jesteśmy w stanie pomóc dziecku wyciszyć się przed snem. To, w jakim stopniu opowiadana przez nas historia jest zajmująca, wpływać będzie na zainteresowanie dziecka, a co za tym idzie także na to, czy będziemy w stanie oderwać je od rozpraszających rzeczy. Znajdujące się w książeczce „Dziecięca księga wojowników” Williama Cantona historie są na tyle intrygujące, że nie tylko sprawią, że Twój maluch wysłuchiwać będzie ich z zapartym tchem, ale dodatkowo poszerzą jego wiedzę na temat dziejów Europy.

Książka „Dziecięca księga wojowników” Williama Cantona dostępna jest w regularnej sprzedaży na stronie Wydawnictwa 3DOM. Tego typu książeczka może okazać się idealnym pomysłem na prezent dla dziecka z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

https://3dom.pro/18823-dziecieca-ksi%C4%99ga-wojownikow-william-canton.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!